בחירת שפה:

/
/
7 דרכים לשווק את המשחק שלכם באופן אורגני ובחינם

7 דרכים לשווק את המשחק שלכם באופן אורגני ובחינם

האם אתם מפתחי משחקי אינדי שמחפשים דרכים אפקטיביות לקדם את המשחק שלכם מבלי לשבור את הבנק?
במאמר זה, נחקור 7 אסטרטגיות מוכחות לשיווק המשחק שלכם באופן אורגני וחינמי לחלוטין.
שיטות אלו יעזרו לכם להשיג נראות, למשוך שחקנים ולהגדיל את הצלחת המשחק שלכם, כל זאת מבלי להוציא שקל על פרסום.

1. השתמשו בפלטפורמות מדיה חברתית

 • יצירת קשר עם קהל היעד שלכם: יצירת אינטראקציה עם שחקנים פוטנציאליים על ידי הצטרפות לקהילות משחקים רלוונטיות, שיתוף עדכונים ומענה לתגובות ולפניות. בנה קהל עוקבים נאמן על ידי יצירת תוכן מרתק המהדהד עם הקהל שלכם.
 • שתפו פעולה עם משפיענים: פנו אל משפיעני משחקים או יוטיוברים שמתיישרים עם הז’אנר והקהל של המשחק שלכם. הציעו להם גישה חופשית למשחק שלכם ועודדו אותם ליצירת תוכן או לסקור אותו בערוצים שלהם. זה יכול ליצירת חשיפה רבת ערך ולמשוך שחקנים חדשים.
 • הפעל תחרויות ומתנות: יצירת באז סביב המשחק שלכם על ידי ארגון תחרויות או מתנות בפלטפורמות מדיה חברתית. בקש מהמשתתפים לשתפו את המשחק שלכם או לתייג את חבריהם כדי לקבל הזדמנות לזכות בפרסים. זה יוצר קידום מפה לאוזן ומגביר את הנראות של המשחק שלכם.
 • הציגו תהליך פיתוח משחק: שתפו תוכן מאחורי הקלעים, עדכוני פיתוח והצצות למשחק שלכם. זה לא רק מעסיק את הקהל שלכם אלא גם בונה ציפייה וסקרנות סביב יציאת המשחק שלכם.

2. מנפו את פלטפורמות הזרמת המשחק

 • משחק בשידור חי: הזרימו את המשחק שלכם בפלטפורמות כמו Twitch או YouTube Gaming כדי למשוך צופים ושחקנים פוטנציאליים. יצירת קשר עם הקהל שלכם במהלכם הזרימו, ענו על שאלות ועודדו אותם לנסות את המשחק שלכם.
 • שתפו פעולה עם סטרימרים: פנו אל סטרימרים פופולריים שמשחקים משחקים דומים לשלכם ומציעים להם גישה חופשית למשחק שלכם. בקשו מהם להזרים אותו ולשתפו את הקהל שלהם בחוויותיהם. זה יכול להגביר משמעותית את הנראות של המשחק שלכם ולמשוך שחקנים חדשים.
 • ארח טורנירים בקהילה: ארגנו טורנירים או אתגרים בתוך המשחק שלכם ועודד סטרימרים או העוקבים שלהם להשתתף. זה יוצר תחושה של קהילה ותחרותיות, ומגביר את הנראות של המשחק שלכם בקרב גיימרים.
 • יצירת דגשים מושכים: ערכו ושתפו דגשים מזרמי משחק, תוך הציגות הרגעים המרגשים ביותר. ניתן לשתפו את הדגשים הללו בפלטפורמות של מדיה חברתית, למשוך תשומת לב ולייצירת עניין במשחק שלכם.

3. פתחו אתר או בלוג מרתק

 • יצירת אתר משחק: פתחו אתר או בלוג ייעודי למשחק שלכם. מידע על המשחק, התכונות שלו, צילומי מסך וקדימונים. בצעו אופטימיזציה של האתר למנועי חיפוש באמצעות מילות מפתחו רלוונטיות כדי לשפר את הנראות שלו בתוצאות חיפוש אורגניות.
 • כתבו Dev-Blogs: שתפו את מסע פיתוח המשחק שלכם, אתגרים שעומדים בפניך ועדכונים מרגשים באמצעות פוסטים רגילים בבלוג. זה לא רק מושך קוראים אלא גם עוזר לבנות קהילה סביב המשחק שלכם.
 • ספקו נכסי משחק הניתנים להורדה: הציעו נכסים הניתנים להורדה בחינם הקשורים למשחק שלכם, כגון טפטים, אמנות קונספט או פסקול. זה מעודד שחקנים לעסוק במשחק שלכם ולשתפו אותו עם אחרים.
 • קריאה לפעולה: הציבו לחצני קריאה לפעולה או קישורים בולטים באתר שלכם, כדי להפנות את המבקרים להוריד או לנסות את המשחק שלכם. הקלו עליהם לגשת למשחק שלכם ולשתפו אותו.

4. השתתפפו ב-Game Jams ואירועים

 • הצטרפו ל-Game Jams: השתתפו ב-Game Jams כדי להציג את הכישורים, היצירתיות ותהליך פיתוח המשחק שלכם. אירועים אלה מספקים הזדמנות להתחבר למפתחים אחרים, לקבל משוב ולקבל חשיפה למשחק שלכם.
 • השתתפו בכנסים ובמפגשי גיימינג: חפשו כנסים ומפגשי משחקים מקומיים או מקוונים שבהם תוכלו ליצירת קשר עם אנשי מקצוע בתעשייה, שחקנים פוטנציאליים ומפתחים אחרים. שתפו את ההתקדמות של המשחק שלכם והחלף רעיונות וחוויות.
 • הציגו את המשחק שלכם בתערוכות: אם זה אפשרי, הציגו את המשחק שלכם בתערוכות או בתערוכות משחקים. זה מאפשר לכם להדגים את המשחק שלכם לקהל רחב יותר ולקבל משוב ישיר.
 • שתפו פעולה עם מפתחים אחרים: שתפו פעולה עם מפתחי משחקי אינדי אחרים כדי לקדם את המשחקים אחד של השני. זה יכול לעזור להרחיב את טווח ההגעה שלכם ולהציג את המשחק שלכם לקהלים חדשים.

5. עודדו ביקורות והפניות של משתמשים

 • בקשו ביקורות: בקשו משחקנים שנהנו מהמשחק שלכם להשאיר ביקורות בפלטפורמות כמו Steam, App Store או Google Play. ביקורות ודירוגים חיוביים משפרים את האמינות של המשחק שלכם ומגדילים את הסיכוי שלו להתגלות על ידי שחקנים חדשים.
 • תמריץ הפניות: הציעו תמריצים, כגון תגמולים במשחק או תוכן בלעדי, לשחקנים שמפנים את המשחק שלכם לחברים שלהם. זה מעודד קידום מפה לאוזן ועוזר להרחיב את בסיס השחקנים שלכם.
 • יצירת קשר עם סוקרים: השיבו לביקורות משתמשים, חיוביות ושליליות, כדי להראות שאתם מעריכים משוב של שחקנים. התייחסו לכל בעיה או דאגה שהעלו שחקנים והשתמשו במשוב שלהם כדי לשפר את המשחק שלכם.
 • יצירת מרכז קהילה: יצירת פורום קהילה או שרת Discord שבו שחקנים יכולים לדון ולשתף את החוויות שלהם עם המשחק שלכם. זה מטפח תחושת שייכות ומעודד שחקנים להפוך לתומכים במשחק שלכם.

6. בצעו אופטימיזציה עבור App Store ומנועי חיפוש

 • השתמשו במילות מפתחו רלוונטיות: חפשו ושלבו מילות מפתחו רלוונטיות בכותרת, בתיאור ובתגים של המשחק שלכם כדי לשפר את הנראות שלו בחנויות אפליקציות ובתוצאות של מנועי החיפוש.
 • יצירת תיאורים מושכים: כתבו תיאורים מרתקים ותמציתיים המדגישים את התכונות והיתרונות הייחודיים של המשחק שלכם. השתמשו בשפה פעילה ובטכניקות סיפור כדי לרתק שחקנים פוטנציאליים.
 • צילומי מסך וסרטונים באיכות גבוהה: צלמו צילומי מסך מושכים ויזואלית ויצירת סרטונים מרתקים כדי להציג את המשחקיות והתכונות של המשחק שלכם. לנכסים החזותיים הללו יש תפקיד מכריע במשיכת שחקנים פוטנציאליים.
 • בצעו אופטימיזציה של דפי חנות האפליקציות: שימו לב לפריסת דף חנות האפליקציות של המשחק שלכם, וודא שהיא מושכת ויזואלית, קלה לניווט ומספקת את כל המידע הדרוש במבט חטוף.

7. יצירת קשר עם אתרים ובלוגים של סקירת משחקים

 • אתרי סקירת משחקים: זהו אתרים או בלוגים של ביקורות משחקים שמתואמים לז’אנר ולקהל היעד של המשחק שלכם. פנו אליהם והצע עותקים בחינם של המשחק שלכם לבחינה.
 • ספקו ערכות עיתונות: יצירת ערכת עיתונות הכוללת מידע רלוונטי, צילומי מסך, סרטונים וקישורים להורדת המשחק שלכם. הפוך אותו לנגיש בקלות עבור סוקרי משחקים ועיתונאים.
 • פעל לפי הנחיות ההגשה: כאשר אתם שולחים את המשחק שלכם לבדיקה, קראו בעיון את הנחיות ההגשה שסופקו על ידי אתרי הביקורות או הבלוגים ופעל בהתאם. זה מגדיל את הסיכויים שלכם להציג את המשחק שלכם.
 • בנו מערכות יחסים: יצירת קשר עם מבקרי משחקים ובלוגרים, גם במהלכם תהליך הבדיקה וגם אחריו. תודו להם על הביקורות שלהם והתייחס לכל שאלה או דאגה שיש להם.

סיכום

שיווק המשחק שלכם לא תמיד חייב לכלול מסעות פרסום יקרים. על ידי שימוש בפלטפורמות מדיה חברתית, מינוף פלטפורמות הזרמת משחקים, פיתוח אתר אינטרנט או בלוג מרתק, השתתפות בג’אמים ואירועים של משחקים, עידוד ביקורות והפניות של משתמשים, אופטימיזציה לחנויות אפליקציות ומנועי חיפוש ואינטראקציה עם אתרים ובלוגים של ביקורות משחקים, אתם יכולים לשווק ביעילות את המשחק שלכם באופן אורגני וחינמי לחלוטין. אסטרטגיות אלו, כשהן מיושמות באופן אסטרטגי ועקבי, יכולות לעזור להגביר את הנראות וההצלחה של המשחק שלכם, למשוך שחקנים ולבנות סביבו קהילה ייעודית.

שאלות נפוצות (שאלות נפוצות)

1. האם אנו יכולים לשווק את המשחק שלנו בלי להוציא כסף על פרסום?

כן, אתם יכולים לשווק את המשחק שלכם ביעילות מבלי לבזבז כסף על פרסום. על ידי שימוש באסטרטגיות שיווק אורגניות, כגון מעורבות במדיה חברתית, שיתופי פעולה בהזרמת משחקים, פיתוח אתרים, השתתפות בקהילה, ביקורות והפניות משתמשים ואופטימיזציה עבור חנויות אפליקציות ומנועי חיפוש, אתם יכולים לקדם את המשחק שלכם ולמשוך שחקנים ללא השקעה כספית בפרסום .

2. איך פלטפורמות מדיה חברתית יכולות לעזור בקידום המשחק שלי?

פלטפורמות מדיה חברתית מספקות הזדמנות מצוינת לעסוק בקהל היעד שלכם, לשתפו פעולה עם משפיענים, להפעיל תחרויות ומתנות ולהציג את תהליך הפיתוח של המשחק שלכם. על ידי שימוש בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ו-YouTube, תוכל לבנות קהל עוקבים נאמן, לייצירת באזז סביב המשחק שלכם ולמשוך שחקנים חדשים.

3. מה היתרון בשיתוף פעולה עם סטרימרים של משחקים?

שיתוף פעולה עם סטרימרים של משחקים מאפשר לכם להתחבר לקהל הקיים שלהם ולמנף את השפעתם. כאשר סטרימרים משחקים במשחק שלכם ומשתפים את החוויות שלהם עם הצופים שלהם, זה יכול להגביר משמעותית את הנראות של המשחק שלכם ולמשוך שחקנים חדשים שסומכים על ההמלצות של הסטרימר.

4. כיצד תוכלו לייעל את המשחק שלכם עבור חנויות אפליקציות ומנועי חיפוש?

כדי לבצעו אופטימיזציה של המשחק שלכם עבור חנויות אפליקציות ומנועי חיפוש, השתמש במילות מפתחו רלוונטיות בכותרת, בתיאור ובתגים של המשחק שלכם. יצירת תיאורים משכנעים, כלול צילומי מסך וסרטונים באיכות גבוהה, וודא שדף חנות האפליקציות שלכם מספק את כל המידע הדרוש. בנוסף, חקור טכניקות אופטימיזציה של חנות אפליקציות (ASO) כדי לשפר את הנראות והגילוי של המשחק שלכם.

5. עד כמה חשובות ביקורות והפניות של משתמשים בשיווק משחקים?

ביקורות והפניות משתמשים ממלאות תפקיד חיוני בשיווק משחקים. ביקורות ודירוגים חיוביים משפרים את האמינות של המשחק שלכם ומושכים שחקנים חדשים. עידוד שחקנים להפנות את המשחק שלכם לחברים שלהם באמצעות תמריצים יכולים לייצירת קידום בעל ערך מפה לאוזן, ולהרחיב את בסיס השחקנים שלכם.

המאמר עוסק ב: 7 דרכים לשווק את המשחק שלכם באופן אורגני ובחינם לחלוטין

הרשמה לקורס

כמה פרטים קטנים...

רגע לפני שאתם עוזבים

תנו לנו לתת לכם הצעה חד פעמית!