בחירת שפה:

/
/
10 יישומי הבינה המלאכותית המובילים בעולם האמיתי

10 יישומי הבינה המלאכותית המובילים בעולם האמיתי

רק האזכור של AI והמוח מעורר תמונות של מכונות Terminator שהורסות את העולם. למרבה המזל, התמונה הנוכחית חיובית משמעותית. אז בואו נחקור כיצד בינה מלאכותית עוזרת לכוכב שלנו ולבסוף מועילה למין האנושי. בבלוג זה על יישומי בינה מלאכותית, אדון כיצד ה-AI השפיע על תחומים שונים כמו שיווק, פיננסים, בנקאות וכן הלאה.

יישומי בינה מלאכותית: שיווק

שיווק הוא דרך לצבוע את המוצרים שלך כדי למשוך יותר לקוחות.
אנחנו, בני האדם, די טובים בציפוי סוכר, אבל מה אם יש אלגוריתם או בוט אך ורק למטרת שיווק של מותג או חברה? זה יעשה עבודה די מדהימה!

בתחילת שנות ה-2000, אם נחפש בחנות מקוונת כדי למצוא מוצר מבלי לדעת את שמו המדויק, זה יהפוך לסיוט למצוא את המוצר. אך כעת כאשר אנו מחפשים פריט בכל חנות מסחר אלקטרוני, אנו מקבלים את כל התוצאות האפשריות הקשורות לפריט. זה כאילו מנועי החיפוש האלה קוראים את המחשבות שלנו! תוך שניות, אנו מקבלים רשימה של כל הפריטים הרלוונטיים. דוגמה לכך היא מציאת הסרטים הנכונים בנטפליקס.

יישומי בינה מלאכותית – AI בשיווק

אחת הסיבות לכך שכולנו אובססיביים לנטפליקס ולצ’יל היא כי נטפליקס מספקת טכנולוגיית חיזוי מדויקת ביותר המבוססת על תגובות הלקוחות לסרטים. הוא בוחן מיליוני רשומות כדי להציע תוכניות וסרטים שאולי תאהב על סמך הפעולות הקודמות שלך ובחירות הסרטים שלך. ככל שמערך הנתונים גדל, הטכנולוגיה הזו נעשית חכמה יותר ויותר מדי יום.

עם ההתקדמות ההולכת וגוברת ב-AI, בעתיד הקרוב, ייתכן שצרכנים באינטרנט יוכלו לקנות מוצרים על ידי צילוםתמונה שלו. חברות כמו CamFind והמתחרות שלהן כבר מנסות את זה.

יישומי בינה מלאכותית  : בנקאות

AI בבנקאות צומח מהר יותר ממה שחשבתם! הרבה בנקים כבר אימצו מערכות מבוססות בינה מלאכותית כדי לספק תמיכה ללקוחות, לזהות חריגות והונאות בכרטיסי אשראי.
דוגמה לכך היא בנק HDFC.

בנק HDFC פיתח צ’אט בוט מבוסס בינה מלאכותית בשם EVA (Electronic Virtual Assistant), שנבנה על ידי Senseforth AI Research מבנגלורו.
מאז השקתו, אווה טיפלה בלמעלה מ-3 מיליון שאילתות של לקוחות, יצרה אינטראקציה עם למעלה מחצי מיליון משתמשים ייחודיים וניהלה למעלה ממיליון שיחות.
אווה יכולה לאסוף ידע מאלפי מקורות ולספק תשובות פשוטות בפחות מ-0.4 שניות.

יישומי בינה מלאכותית – AI בבנקאות

השימוש ב-AI למניעת הונאה אינו מושג חדש. למעשה, פתרונות בינה מלאכותית נמצאים שם כדי לשפר את האבטחה במספר מגזרים עסקיים, כולל קמעונאות ופיננסים.
על ידי מעקב אחר שימוש בכרטיס וגישה לנקודות קצה, מומחי אבטחה מונעים בצורה יעילה יותר הונאה.
ארגונים מסתמכים על AI כדי להתחקות אחר שלבים אלה על ידי ניתוח התנהגויות של עסקאות.

חברות כמו מאסטרקארד ו-RBS WorldPay הסתמכו על AI ו- Deep Learning כדי לזהות דפוסי עסקאות הונאה ולמנוע הונאת כרטיסים כבר שנים. זה חסך מיליוני דולרים.

יישומי בינה מלאכותית  : פיננסים

מיזמים הסתמכו על מחשבים ומדעני נתונים כדי לקבוע דפוסים עתידיים בשוק. המסחר תלוי בעיקר ביכולת לחזות את העתיד במדויק.
מכונות מעולות בזה מכיוון שהן יכולות לחתוך כמות עצומה של נתונים בטווח קצר.
מכונות יכולות גם ללמוד לצפות בתבניות בנתוני העבר ולחזות כיצד דפוסים אלה עשויים לחזור על עצמם בעתיד.

בעידן של מסחר בתדירות גבוהה במיוחד, ארגונים פיננסיים פונים ל-AI כדי לשפר את ביצועי המסחר במניות שלהם ולהגביר את הרווח.

יישומי בינה מלאכותית – AI בפיננסים

ארגון אחד כזה הוא בית הברוקראז’ המוביל ביפן, Nomura Securities.
החברה רודפת בחוסר רצון מטרה אחת, כלומר לנתח את התובנות של סוחרי מניות מנוסים בעזרת מחשבים. לאחר שנים של מחקר, נומורה אמורה להציג מערכת חדשה למסחר במניות.
המערכת החדשה מאחסנת כמות עצומה של נתוני מחיר ונתוני מסחר במחשב שלה.
על ידי שימוש במאגר המידע הזה, הוא יבצע הערכות, למשל, הוא עשוי לקבוע שתנאי השוק הנוכחיים דומים לתנאים לפני שבועיים ולחזות כיצד ישתנו מחירי המניות בעוד כמה דקות.
זה יעזור לקבל החלטות מסחר טובות יותר בהתבסס על מחירי השוק החזויים.

יישומי בינה מלאכותית  : חקלאות

הנה עובדה מדאיגה, העולם יצטרך לייצר 50 אחוז יותר מזון עד 2050 כי אנחנו ממש אוכלים הכל!
הדרך היחידה שזה אפשרי היא אם נשתמש במשאבים שלנו בזהירות רבה יותר. עם זאת, בינה מלאכותית יכולה לעזור לחקלאים להפיק יותר מהאדמה תוך שימוש במשאבים בר-קיימא יותר.
סוגיות כמו שינויי אקלים, גידול אוכלוסיה ודאגות לביטחון תזונתי דחפו את התעשייה לחפש גישות חדשניות יותר לשיפור תפוקת היבול.

ארגונים משתמשים באוטומציה וברובוטיקה כדי לעזור לחקלאים למצוא דרכים יעילות יותר להגן על היבולים שלהם מפני עשבים שוטים.

יישומי בינה מלאכותית – AI בחקלאות

Blue River Technology פיתחה רובוט בשם See & Spray המשתמש בטכנולוגיות ראייה ממוחשבת כמו זיהוי עצמים כדי לנטר ולרסס במדויק קוטל עשבים על צמחי כותנה.
ריסוס מדויק יכול לסייע במניעת עמידות לקוטלי עשבים.
מלבד זאת, סטארט-אפ טכנולוגי חקלאי שבסיסו בברלין בשם PEAT, פיתח אפליקציה בשם Plantix המזהה פגמים פוטנציאליים ומחסור בחומרים מזינים באדמה באמצעות תמונות.

אפליקציית זיהוי התמונות מזהה פגמים אפשריים באמצעות תמונות שצולמו במצלמת הסמארטפון של המשתמש.
לאחר מכן, המשתמשים מקבלים טכניקות לשיקום קרקע, עצות ופתרונות אפשריים אחרים. החברה טוענת שהתוכנה שלה יכולה להשיג זיהוי דפוסים עם דיוק משוער של עד 95%.

יישומי בינה מלאכותית  : שירותי בריאות

כשזה מגיע להצלת חיינו, הרבה ארגונים ומרכזי טיפול רפואי מסתמכים על AI.
ישנן דוגמאות רבות לאופן שבו AI בתחום הבריאות סייעה לחולים בכל רחבי העולם.
ארגון בשם Cambio Health Care פיתח מערכת תומכת החלטות קלינית למניעת שבץ, שיכולה לתת לרופא אזהרה כאשר יש חולה בסיכון ללקות בשבץ לב.

יישומי בינה מלאכותית – בינה מלאכותית בתחום הבריאות

דוגמה נוספת כזו היא Coala life שהיא חברה שיש לה מכשיר דיגיטלי שיכול למצוא מחלות לב.

באופן דומה, Aifloo מפתחת מערכת למעקב אחר מצבם של אנשים בבתי אבות, טיפול ביתי וכו’.
הדבר הטוב ביותר בבינה מלאכותית בתחום הבריאות הוא שאתה לא עושה זאת.אפילו צריך לפתח תרופה חדשה.
רק על ידי שימוש נכון בתרופה הקיימת, ניתן גם להציל חיים.

יישומי בינה מלאכותית: משחקים

במהלך השנים האחרונות, בינה מלאכותית הפכה לחלק בלתי נפרד מתעשיית המשחקים. למעשה, אחד ההישגים הגדולים ביותר של AI הוא בתעשיית המשחקים.
תוכנת AlphaGo המבוססת על AI של DeepMind , המפורסמת בכך שהיא ניצחה את לי סדול, אלופת העולם במשחק ה-GO, היא אחד ההישגים המשמעותיים ביותר בתחום הבינה המלאכותית.

זמן קצר לאחר הניצחון, DeepMind יצרה גרסה מתקדמת של AlphaGo בשם AlphaGo Zero אשר ניצחה את קודמו בהתמודדות עם AI-AI.
בניגוד ל-AlphaGo המקורי, ש-DeepMind אימן לאורך זמן על ידי שימוש בכמות גדולה של נתונים ופיקוח, המערכת המתקדמת, AlphaGo Zero לימדה את עצמה לשלוט במשחק.

דוגמאות נוספות לבינה מלאכותית במשחקים כוללות את First Encounter Assault Recon, הידוע בכינויו FEAR, שהוא משחק וידאו יריות מגוף ראשון.

FEAR – יישומי בינה מלאכותית –

אבל מה עושה את המשחק הזה כל כך מיוחד?

הפעולות שננקטות על ידי הבינה המלאכותית של היריב אינן ניתנות לחיזוי מכיוון שהמשחק מתוכנן בצורה כזו שהיריבים מאומנים לאורך כל המשחקלעולם אל תחזור על אותן טעויות. הם משתפרים ככל שהמשחק נעשה קשה יותר. זה הופך את המשחק למאתגר מאוד ומנחה את השחקנים להחליף כל הזמן אסטרטגיות ולעולם לא לשבת באותה עמדה.

יישומי בינה מלאכותית: חקר החלל

משלחות ותגליות בחלל דורשות תמיד ניתוח כמויות אדירות של נתונים. בינה מלאכותית ולמידת מכונה היא הדרך הטובה ביותר לטפל ולעבד נתונים בקנה מידה זה. לאחר מחקר קפדני, אסטרונומים השתמשו בבינה מלאכותית כדי לנפות שנים של נתונים שהושגו על ידי טלסקופ קפלר על מנת לזהות מערכת שמש רחוקה בת שמונה כוכבי לכת.

Mars Rover – יישומי בינה מלאכותית –

בינה מלאכותית משמשת גם למשימת הרוברים הבאה של נאס”א למאדים, הרובר של מאדים 2020.
ה-AEGIS, שהוא רובר מבוסס בינה מלאכותית של מאדים כברעל הכוכב האדום. הרובר אחראי למיקוד אוטונומי של מצלמות על מנת לבצע חקירות על מאדים.

יישומי בינה מלאכותית: כלי רכב אוטונומיים

במשך הזמן הארוך ביותר, מכוניות בנהיגה עצמית היו מילת הבאז בתעשיית הבינה המלאכותית. הפיתוח של כלי רכב אוטונומיים בהחלט יעשה מהפכנית את מערכת התחבורה.

חברות כמו Waymo ערכו מספר נסיעות מבחן בפיניקס לפני שפרסו את שירות ההסעות הציבורי הראשון שלהן מבוסס בינה מלאכותית. מערכת ה-AI אוספת נתונים מהרדאר, המצלמות, ה-GPS ושירותי הענן של הרכב כדי לייצר אותות בקרה המפעילים את הרכב.

Waymo – יישומי בינה מלאכותית –

אלגוריתמים מתקדמים של למידה עמוקה יכולים לחזות במדויק מה צפויים לעשות אובייקטים בסביבת הרכב.
זה הופך את מכוניות Waymo ליעילות ובטוחות יותר.דוגמה מפורסמת נוספת לרכב אוטונומי היא המכונית האוטונומית של טסלה.
בינה מלאכותית מיישמת ראייה ממוחשבת, זיהוי תמונה ולמידה עמוקה כדי לבנות מכוניות שיכולות לזהות אובייקטים אוטומטית ולנסוע ללא התערבות אנושית.

אילון מאסק מדבר המון על האופן שבו AI מיושמת במכוניות האוטומטיות של טסלה ובתכונות הטייס האוטומטי. הוא ציטט את זה,

“לטסלה יהיו מכוניות לנהיגה עצמית מלאה מוכנות עד סוף השנה וגרסת “רובוטקסי” – כזו שתוכל להסיע נוסעים ללא איש מאחורי ההגה – מוכנה לרחובות בשנה הבאה”.

 

יישומי בינה מלאכותית: צ’טבוטים

בימים אלה עוזרים וירטואליים הפכו לטכנולוגיה נפוצה מאוד. כמעט לכל בית יש עוזר וירטואלי השולט על מכשירי החשמל בבית.
כמה דוגמאות כוללות את Siri, Cortana, שצוברות פופולריות בגלל חווית המשתמש שהם מספקים.

הד של אמזון הוא דוגמה לאופן שבו ניתן להשתמש בבינה מלאכותית כדי לתרגם את השפה האנושית לפעולות רצויות. מכשיר זה משתמש בזיהוי דיבור וב-NLP כדי לבצע מגוון רחב של משימות בפקודה שלך. זה יכול לעשות יותר מסתם לנגן את השירים האהובים עליך. זה יכול לשמש כדי לשלוט במכשירים בבית שלך, להזמין מוניות, לבצע שיחות טלפון, להזמין את האוכל האהוב עליך, לבדוק את תנאי מזג האוויר וכן הלאה.

Amazon Echo – יישומי בינה מלאכותית –

אמזון אקו

דוגמה נוספת היא העוזרת הוירטואלית של גוגל בשם Google Duplex, שהדהימה מיליוני אנשים.
לא רק שהוא יכול להגיב לשיחות ולהזמין עבורך פגישות, אלא שהוא גם מוסיף מגע אנושי.

Google Assistant – יישומי בינה מלאכותית –

 

google assistant

המכשיר משתמש באלגוריתמים של עיבוד שפה טבעית ולמידת מכונה כדי לעבד שפה אנושית ולבצע משימות כגון ניהול לוח הזמנים שלך, שליטה בבית החכם שלך, ביצוע הזמנה וכן הלאה.

יישומי בינה מלאכותית: מדיה חברתית

מאז שהמדיה החברתית הפכה לזהות שלנו, אנחנו מייצרים כמות אינסופית של נתונים באמצעות צ’אטים, ציוצים, פוסטים וכן הלאה. ובכל מקום שיש שפע של נתונים, AI ולמידת מכונה תמיד נוכחים.

בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, בינה מלאכותית משמשת לאימות פנים שבה נעשה שימוש במושגים של למידת מכונה ולמידה עמוקה כדי לזהות תווי פנים ולתייג את החברים שלך. למידה עמוקה משמשת לחילוץ כל פרט ופרט מתמונה באמצעות חבורה של רשתות עצביות עמוקות. מצד שני, אלגוריתמי למידת מכונה משמשים לעיצוב הפיד שלך על סמך תחומי העניין שלך.

זיהוי פנים – יישומי בינה מלאכותית –

דוגמה נוספת כזו היא ה-AI של טוויטר, המשמשת לזיהוי דברי שטנה ושפת טרור בציוצים.
הוא עושה שימוש ב-Machine Learning,למידה עמוקה ועיבוד שפה טבעית לסינון תוכן פוגעני.
החברה גילתה ואסרה 300,000 חשבונות הקשורים לטרור, 95% מהם נמצאו על ידי מכונות אינטליגנטיות מלאכותיות שאינן אנושיות.

יישומי בינה מלאכותית: יצירתיות מלאכותית

האם אי פעם תהיתם מה יקרה אם מכונה אינטליגנטית באופן מלאכותי תנסה ליצור מוזיקה ואמנות?
מערכת מבוססת בינה מלאכותית בשם MuseNet יכולה כעת להלחין מוזיקה קלאסית המהדהדת את האגדות הקלאסיות, באך ומוצרט.

MuseNet היא רשת עצבית עמוקה שמסוגלת ליצור יצירות מוזיקליות של 4 דקות עם 10 כלים שונים ויכולה לשלב סגנונות מקאנטרי למוצרט ועד לביטלס.
MuseNet לא תוכנתה במפורש עם הבנה של מוזיקה, אלא גילתה דפוסים של הרמוניה, קצב וסגנון על ידי למידה בעצמה.

מוצר יצירתי נוסף של בינה מלאכותית הוא כלי אוטומציה של תוכן – Wordsmith. Wordsmith היא פלטפורמה ליצירת שפה טבעית שיכולה להפוך את הנתונים שלך לנרטיבים בעלי תובנות.

Wordsmith – יישומי בינה מלאכותית –

ענקיות טכנולוגיה כמו Yahoo, Microsoft, Tableau, משתמשות ב-WordSmith כדי לייצר כ-1.5 מיליארד פיסות תוכן מדי שנה.

הרשמה לקורס

כמה פרטים קטנים...

רגע לפני שאתם עוזבים

תנו לנו לתת לכם הצעה חד פעמית!